Kedi bakıcılığı ilanına 40 bin başvuru

Video: Kedi bakıcılığı ilanına 40 bin başvuru

Cennet gibi bir adada kira, elektrik, su parası ödemeden yaklaşık 2 bin 500 lira maaş karşılığında "kedi bakıcılığı" yapmak ister miydiniz? Yunanistan'da bu imkanları sunan iş ilanına 6 haftada tam 40 bin kişi başvurdu.

Yunanistan'da kedi bakıcısı olmak için 90 ülkeden 40 bin kişi başvuru yaptı. İlan sahibi şaşkına döndü.

Dünya basınına konu olan olay, Yunanistan'ın Siros adasında yaşandı. "Tanrı'nın Küçük İnsanları" adlı barınağın sahibi Joan Bowell, yurt dışında olacağı 6 ay boyunca 55 kediyle ilgilenmesi için birini arıyordu.
Sonunda Facebook üzerinden ilan verdi. Ağustos ayı başında verilen ilana göre; 'cennetten bir köşe' olarak tanımlanan adada çalışacak kişi, barınağa dönüştürülen müstakil evde günde sadece 4 saat kedilerle ilgilenilecek, evi kullanıp kira, elektrik su parası ödemeyecek, üstüne de 400 dolar maaş alacaktı. Şartlar arasında 45 yaşın üzerinde olmak, kedileri sevmek ve onların dilinden anlamak da vardı.

İlan sosyal medyada hızla yayıldı. Sadece 6 haftada 90 milletten 40 bin kişi başvurdu. Başvuranlar arasında mülteciler de vardı, sevgilisinden kaçmaya çalışan kadınlar da.

Bowell, beklemediği bu ilgi karşısında çok şaşırdı. Başvurulara yetişmek için dostlarından yardım istedi. Ve uzun değerlendirmeler sonucunda işi Kaliforniya'dan 62 yaşındaki Jeffyne Telson'a verdi. Telson'ı diğer adaylardan ayıran yıllarca binlerce kediye bakmış olmasıydı.

 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
 
LG
MD
SM
XS