Kim Jong-un haftalar sonra yeniden görüldü

Video: Kim Jong-un haftalar sonra yeniden görüldü

Geçen ay içinde öldüğü iddiaları uluslararası kamuoyunu sarsan Kuzey Kore lideri Kim Jong-un, haftalar sonra tekrar ortaya çıktı. En son 1 Mayıs'ta kamuoyunun karşısına çıkan Kim, bir etkinlikte boy gösterdi.

Kuzey Kore lideri Kim Jong-un, 1 Mayıs’tan beri ilk kez kamuoyunun karşısına çıktı. Kuzey Kore lideri askeri bir toplantıya katıldı, devlet televizyonu o toplantının görüntüleri yayınlandı. Kim Jong-un, toplantıda Kuzey Kore'nin nükleer gücünü artırmak istediğini söyledi. Kuzey Kore liderinin toplantının bir kısmında ayağa kalkarak bir tahtadan kurmaylarına bazı bilgiler aktardığı da görüldü.

Ülkenin nükleer savaş stratejisinin belirlendiği toplantıda konuşan Kim Jong-un'un geniş bir masada oturduğu ve beyaz bir bardak olduğu görülüyor. Sosyal medyada Kim Jong-un'un küçük bir çaydanlığa benzeyen bardaktan ne içtiğine dair birçok iddia ortaya atıldı. Bazı sosyal medya kullanıcıları Kim'in su içtiğini yazarken, bazı kullanıcılar ise çay içtiğini öne sürdü.

Kim Jong-un uzun bir süre kamuoyu karşısına çıkmayınca, öldüğüne dair iddialar ortaya atılmıştı. Amerikan ve Güney kore basını Kim Jong-un'un kalp krizi geçirdiğini iddia etmişti. Hatta başta ABD, Çin ve Güney Kore olmak üzere birçok ülkeden yetkililer, Kim Jong-un’un durumu ile ilgili kamuoyuna açıklama yapmak zorunda kalmıştı. Kim Jong-un bu söylentilere 1 Mayıs'ta ortaya çıkarak son vermişti.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS