Kolombiya'da tribün çöktü! O anlar kamerada

Kolombiya'da tribün çöktü! O anlar kamerada

Güney Amerika ülkesi Kolombiya'da, boğa güreşi etkinliği sırasında izleyicilerin bulunduğu tribün çöktü. Olayda en az 5 kişi hayatını kaybetti, 30 seyirci ise yaralandı. Yetkililer, can kaybının artmasından endişe edildiğini duyurdu.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Görüntüler, Güney Amerika ülkesi Kolombiya’dan. Etkinliği görüntülemek için havalanan drone kamerasının çektiği, bu yıkım oldu. Boğa güreşi etkinliğinde tribün böyle çöktü.

Espinal kentinde düzenlenen “Corraleja” isimli boğa güreşi festivali faciaya neden oluyordu. İzleyicilerin bulunduğu tribün çöktü, 500’ü aşkın kişi yaralandı.

Olayın ardından büyük kaos yaşandı. O kargaşada arenadan kaçan boğa, sokaklarda paniğe neden oldu. Drone kamerası tarafından anbean kaydedilen çökme anı sosyal medyada hızla yayıldı.

Ülkenin yeni seçilen lideri Gustava Petro, yerel yetkililere bu tür etkinlikleri sonlandırma çağrısı yaptı. Can kaybının artmasından endişe ediliyor. Bazı yaralıların ise durumunun kritik olduğu belirtiliyor.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Kentteki hastanede yoğunluk nedeniyle bazı yaralılara müdahale edilemediği, bölgedeki sağlık kuruluşlarınan destek istendiği belirtildi.

Corraleja isimli boğa güreşi etkinliği, İspanya’daki örneklerinden farklı. Burada yerel halk da sahaya inebiliyor ve boğalar öldürülmüyor.