Koronavirüs kraliyete de sıçradı

Video: Koronavirüs kraliyete de sıçradı

ABD New York Times gazetesi 2 bin 932 vakanın görüldüğü, 41 kişinin hayatını kaybettiği Suudi Arabistan'da yeni tip koronavirüsün kraliyet ailesine de sıçradığını iddia etti. Kraliyet ailesine yakın kaynaklara dayandırılan habere göre 150 kişide koronavirüs tespit edildi, hastaneler daha fazla aile mensubu için de hazırlığa başladı.

Gazetenin kraliyet ailesine yakın bir kaynağa dayandırdığı haberine göre, kraliyet ailesinden yaklaşık 150 kişide yeni tip koronavirüs tespit edildi.

Kraliyet mensuplarının tedavi gördüğü özel hastanelerde görev yapan doktorların 500 yatağı da virüs bulaşma ihtimali olan aile üyeleri ve yakınları için hazırladığı öne sürüldü. Hastane yetkililerinin bu durumu, “yüksek alarm” uyarısıyla bildirdiği iddia edildi.

New York Times, ülkenin en büyük özel hastanelerinden biri olan Kral Faysal Uzmanlık Hastanesi’nin doktorlarına gönderilen mesajın kopyasına ulaştı. O mesajda, “Ülke genelinden gelecek VIP kişiler için talimatlar hazır olacak. Kaç kişinin geleceğini bilmiyoruz ama alarm seviyesini yüksekte tutuyoruz. Tüm kronik hastalar en acil şekilde taburcu edilmeli, hasta olan çalışanlar da başka yerlerde tedavi edilmeli” ifadelerine yer verildi.

Suudi Arabistan’da ilk vaka 6 hafta önce bildirilmişti. 84 yaşındaki Kral Selman Cidde açıklarında, Kızıldeniz’de bir adada tecrit altında. Suudi Kralın oğlu 34 yaşındaki veliaht prens Muhammed Bin Salman ise birçok bakanla birlikte Cidde açıklarında kişisel karantina uyguluyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS