Koronavirüste ebola ilacı dönemi

Koronavirüste ebola ilacı dönemi

ABD Başkanı Donald Trump, koronavirüsle mücadelede önemli bir gelişmeyi duyurdu. Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi'nin, Ebola'ya karşı geliştirilen antiviral ilacın koronavirüslü hastaların tedavisinde kullanılmasını onayladığını açıkladı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

ABD Başkanı Donald Trump, ilk kez koronavirüs tedavisinde kullanılacak ebola ilacına onay verildiğini duyurdu.

Amerikan Ulusal Alerji ve Bulaşıcı Hastalıklar Enstitüsü, Ebola’ya karşı geliştirilen antiviral ilacın koronavirüsle mücadelede işe yaradığını açıklamıştı. Trump ilacın onay aldığını, Gılead CEO’su ile Beyaz Saray Oval Ofis'te gerçekleşen toplantıda açıkladı.

ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence de ilacın, pazartesi gününden itibaren hastanelere dağıtılacağını söyledi.

Donald Trump Oval Ofis’in ardından bir kez daha kameralar karşısına geçti. Koronavirüs salgını nedeniyle yaşanan can kayıplarının 100 binin altında kalacağını umduklarını belirtti.

Rakamların çok ürkütücü olduğunu vurgulayan ABD Başkanı bir kez daha Çin’i hedef aldı. "Virüs kaynağında durdurulmalıydı." dedi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Dikkat çeken açıklamalarının ardından Trump, Mart sonundan beri ilk kez Beyaz Saray'dan ayrıldı. Washington'a 100 km uzaklıktaki ve ABD başkanlarının tatil, inziva gibi durumlar için kullandığı Camp David'e gitti.