Son Dakika

Küçük Amal Londra'ya ulaştı

A A

25.10.2021 - 08:41 Son Güncelleme:

Mülteci çocukların simgesi haline gelen kukla Küçük Amal, Türkiye'den başladığı yolculuğunda yüzlerce kilometrelik yolu aştı, İngiltere'nin başkenti Londra'ya ulaştı. Aralarında çocukların da bulunduğu çok sayıda kişi 3,5 metre uzunluğundaki kuklayı danslarla karşıladı.

Mülteci çocukların sorunlarını dünyaya duyurmak için Türkiye'den yola çıkmıştı. Kukla Küçük Amal, Londra'ya ulaştı. Küçük Amal İngiltere'nin başkenti Londra'daki St. Paul's katedralinde coşkuyla karşılandı. Kendisini karşılayan bir din adamı, Amal'ın yolculuğunun insanları birbirlerine bağlamasını diledi.

3,5 metre uzunluğundaki kukla Amal, katedral bahçesinde yapılan etkinlikte kendisini karşılamaya gelenlerle birlikte dans etti. Amal'ı izlemeye gelen yüzlerce kişi dünyaya umut ve barış mesajları verdi.

Küçük Amal'ın mültecilerin sorunlarına dikkati çekmek için başlattığı yürüyüşü 27 Temmuz'da Gaziantep'te başladı. Küçük bir kız çocuğunun annesini bulmak için başlattığı umut yolculuğunu temsil eden Amal yüzlerce kilometreyi aştı. Ulaştığı yerlerde mültecilerin sorunlarına dikkati çekti. Amal'ın umut yolculuğu, İngiltere'nin Manchester kentinde sona erecek.