Kudüs’te bombalı saldırılar

Kudüs’te bombalı saldırılar

Kudüs, bombalı saldırılarla sarsıldı. Kentte daha çok İsrail vatandaşlarının yaşadığı batı kesiminde otobüs duraklarında iki patlama oldu. Saldırılarda 1 kişi hayatını kaybetti, 22 kişi de yaralandı.

Ambulans ve polis sirenleri birbirine karıştı. Sabah saatlerinde tüm şehirde panik yaşandı. Kudüs, iki bombalı saldırıyla sarsıldı. İsrail vatandaşlarının ağırlıkta yaşadığı Kudüs'ün batı ve kuzey kesimindeki patlamalar iki farklı otobüs durağında meydana geldi. Bombalar, yarım saat arayla patladı.

İsrail polisi, bombaları çalılıkların arasına ve bir duvarın arkasına gizlendiğini açıkladı. Başlatılan soruşturmanın ilk bulgularına göre, saldırılar organize bir terör hücresi tarafından yöneltildi ve gelişigüzel değildi.

Saldırıları henüz üstlenen olmazken, Gazze'nin kontrolünü elinde bulunduran Hamas ise saldırıların faillerini övdü ve bunu kahramanca bir operasyon olarak nitelendirdi.

Türkiye, Kudüs'teki saldırıları kınadı. Dışişleri Bakanlığı, "Sivilleri hedef alan bu terör saldırısını kınıyor, yaralananlara acil şifalar diliyor, taziyelerimizi sunuyoruz. Son dönemde Kudüs ve Batı Şeria’da tırmanan gerilim ve yaşanan can kayıplarından derin kaygı duyuyoruz" dedi.

Onur Şener cinayetinde yeni gelişme

Onur Şener cinayetinde yeni gelişme