Deprem bölgesine ilk onlar ulaştı

Video: Deprem bölgesine ilk onlar ulaştı
Irak-İran sınırındaki <a class="in-news-link" href="/deprem" target="_blank" title="deprem haberleri">deprem</a> duyulur duyulmaz, başta Kızılay ve AFAD tüm yardım kuruluşları harekete geçti. Hasarın boyutu bile henüz bilinmezken, yardım malzemelerinin depolandığı illerde hummalı bir çalışma başladı. Yardım TIR'ları Irak'a hareket etti. Deprem bölgesine ilk ulaşan kuruluş, Kızılay oldu.

Irak-İran sınırındaki deprem duyulur duyulmaz, başta Kızılay ve AFAD tüm yardım kuruluşları harekete geçti. Hasarın boyutu bile henüz bilinmezken, yardım malzemelerinin depolandığı illerde hummalı bir çalışma başladı. Yardım TIR'ları Irak'a hareket etti. Deprem bölgesine ilk ulaşan kuruluş, Kızılay oldu.

Irak-İran sınırındaki deprem duyulur duyulmaz, Türkiye komşusu için harekete geçti. TSK bir nakliye uçağıyla Irak'a yardım malzemesi ve sağlık personeli gönderdi. Özellikle Irak ve İran sınırına yakın kentlerden çadır, battaniye ve gıda malzemeleri TIR'lara yüklendi.

Deprem bölgesine ilk ulaşan kuruluş Kızılay oldu. Yardım kolileri, evlerinin enkazı başındaki ihtiyaç sahiplerine verildi. Kızılay depremzedeler için bir de kampanya başlattı. Tüm cep telefonu operatörlerinden 2868'e bağış yazıp SMS göndererek de depremzedelere destek olunabilecek. 

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS