Londra ve Paris'te Filistin gösterileri

Londra ve Paris'te Filistin gösterileri

İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları Avrupa kentlerinde de protesto ediliyor. İngiltere'nin başkenti Londra'da ve Fransa'nın başkenti Paris'te binlerce kişi sokağa indi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

İsrail'in Gazze'yi hedef alan saldırılarına Avrupa'da büyük tepki var. Önemli başkenlerde halk Filistinle dayanışma için sokaklara döküldü.

İngiltere'nin başkenti Londra'da ünlü Hyde Park'ta toplanan kalabalık İsrail Büyükelçiliğine yürüdü.

"Terörist İsrail" ve "Etnik temizliğe son verin" yazılı dövizler taşıyan göstericiler, Filistin'e özgürlük" sloganları attı.

Saldırıların durdurulmasını, Gazze'ye yönelik ablukanın kaldırılmasını ve işgale son verilmesini talep eden göstericiler, hükümetten de İsrail'e verdiği desteği kesmesini istedi.

Göstericiler arasında Türkler de vardı. İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarına Fransa'dan da tepki geliyor.

Ülkede 15 kentte "Filistinlilerle dayanışma" mitingleri yapıldı. Fransa İçişleri Bakanlığı gösterilere yasak getirmişti. Çok geçmeden başkent Paris'te protestoculara müdahale geldi. Güvenlik güçleri göstericilere karşı tazyikli su ve göz yaşartıcı kullanıldı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Fransız polisi gösterileri takip eden gazetecilere de müdahale etti. Bir grup polis bir kameramanı tartakladı çekim yapmasını engelledi.