Macron ile Le Pen kozlarını paylaştı

Macron ile Le Pen kozlarını paylaştı

Fransa'da cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turuna sayılı günler kala adaylar mevcut Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ve aşırı sağcı aday Marine Le Pen canlı yayın tartışmasında kozlarını paylaştı. İki saat 45 dakika süren karşılaşma tarafların birbirine karşı söylemleri ile çekişmeli geçti.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Fransa’da cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci tur adayları mevcut Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ve aşırı sağcı aday Marine Le Pen canlı yayın tartışmasında karşı karşıya geldi. Fransa’da gözler pazar günü gerçekleşecek cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçimlerinde. 2017'deki karşılaşmaya göre Le Pen bu kez daha soğukkanlıydı. Macron ise daha saldırgan ve meydan okuyan bir tavır takındı.

Emmanuel Macron "Ülkemiz için bu kötü bir haber çünkü Rus rejimine ve Putin’e güveniyorsunuz. Bayan Le Pen, 2015 yılında bir Rus bankasından kredi çekmişsiniz." sözlerini kullandı.

Le Pen'in adaylığı Avrupa Birliği içinde endişe yaratmıştı. Marine Le Pen, "Avrupa ya hep ya hiç değildir. Ya her şeyi alırız ve hiçbir şey söylemeyiz ya da hiçbir şey almayız değildir. Avrupa Birliği'nde kalmak istiyorum. Avrupa uluslar ittifakını etkili bir hale getirmek için kökten değiştirmek istiyorum." sözleriyle birlik içinde değişim arayışı sinyali verdi.