Manş Denizi’ni 4.kez geçti

Video: Manş Denizi’ni 4.kez geçti

İki yıl önce kanser teşhisi konulan Amerikalı yüzücü Sarah Thomas, 1 yıl içinde hastalığı yendi ardından yeni bir dünya rekoru kırdı. Amerikalı yüzücü, İngiltere ile Fransa’yı bağlayan Manş Denizi’ni yüzerek geçti. Üstelik bunu dört kere yaptı.
 

Önce kanseri yendi ardından yeni bir rekora imza attı. Sarah Thomas, Manş Denizi’ni tek seferde artarda 4 kez durmadan geçen ilk yüzücü oldu. Amerikalı yüzücü Thomas, daha önce 2007, 2012 ve 2016 yıllarında üç kez Manş Denizi’ni yüzerek geçmişti.

Amerikalı yüzücüye 2017'de kanser teşhisi kondu. Thomas yılmadı ve geçtiğimiz yıl içerisinde tedavisini tamamladı. Hastalığı atlattıktan sonra da dördüncü deneme için kolları sıvadı. 37 yaşındaki Thomas, İngiltere’nin Dover kasabasından başladığı rekor denemesini, 54 saat 10 dakika ile tamamladı. Thomas'ın rekor denemesinde yaklaşık 128 kilometre yüzmesi planlanmıştı. Fakat güçlü akıntı nedeniyle mesafe 209 kilometreye çıktı. Thomas tarihi denemesinin ardından elbette yorgundu. Amerikalı yüzücü enerji almak için şekerleme yedi.

Şimdiye kadar Manş Denizi’ni hiç durmadan üst üste üç kez yüzerek dört kişi geçti. Sarah Thomas ise aralıksız yüzerek dört kez geçen ilk yüzücü oldu.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS