Matrıx izleyicisine geri dönüyor

Video: Matrıx izleyicisine geri dönüyor

Sırada bilimkurgu severleri sevindirecek bir haberimiz var. Dünyaca ünlü film serisi Matrix, yıllar sonra sinemaya geri dönüyor. Serinin dördüncü filmi için çalışmalara başlandığı duyuruldu.

Bilimkurgu severlerin vazgeçilmez filmleri arasında bulunan Matrix serisi geri dönüyor. Beyazperdeye damga vuran filmin dördüncüsü çekiliyor. Yeni filmin duyurusu Warner Bros. Pıctures Başkanı Toby Emmerıch tarafından yapıldı. Emmerıch konuyla ilgili olarak "daha fazla heyecanlı olamazdım" dedi. 

Çekimlerine 2020’nin başında başlanacak filmin başrollerinde de ilk üçlemenin olmazsa olmazları var. Keanu Revees ve Carrie-Anne Moss Neo ve Trınıty karakterlerini canlandıracak. 


Filmin yönetmen koltuğunda ilk üçlemedeki kardeş yönetmenlerden Lana Wachowski yer alacak. Lana Wackowski film ile ilgili olarak: "ilk filmdeki fikirlerin günümüzdeki karşılığı görülüyor. Tekrar bu karakterlerle ve ekip arkadaşlarıyla çalışma fırsatı bulduğum için minnettarım" dedi. 

Serinin ilk filmi 20 yıl önce izleyicilerle buluşmuştu. Büyük ilgi gören serinin sonuncusu 2003'te gösterime girmişti. Yapay zeka ile insan arasındaki ilişkiyi konu alan seri, çıktığı dönemde seyircilere sunduğu bakış açısı ve öngörüsü ile dikkat çekmiş, yapımda kullanılan efektler ve çekim teknikleri beyaz perdede çığır açmıştı. 

Serinin ilk üçlemesi dünya genelinde de 1.6 milyar dolardan daha fazla gelir elde etmişti.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS