Michelle Obama zirveyi ele geçirdi

Michelle Obama zirveyi ele geçirdi

ABD'de en çok hayran olunan kadınlar listesinde zirve 17 yıl sonra el değiştirdi. 17 yıldır listenin zirvesinde olan Hillary Clinton yerini Michelle Obama'ya bıraktı

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

"ABD'lilerin en çok hayran olduğu kadın kim?" sorusunun yanıtı 17 sene sonra değişti.

Amerikan araştırma şirketi Gallup'un her yıl yaptığı 'En çok hayran olunan kadınlar listesi' anketinde 17 yıldır 1. sırada yer alan eski Dışişleri Bakanı ve başkan adayı Hillary Clinton, yerini Michelle Obama'ya bırakarak üçüncü sıraya geriledi. Sıralamada ikinciliği Talk Show sunucusu Oprah Winfrey alırken, dördüncü Melania Trump, beşinci ise İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth oldu.

Hillary Clinton 17 yıldır elinde tuttuğu liste birinciliğini kaybetmesine rağmen, son 17 yılı ardı ardına olmak üzere ankette 22 defa birinci olarak bu alandaki rekoru elinde bulundurmaya devam ediyor. İkinci Oprah Winfrey ise 31 defa ilk 10'a girmesine ve 14 kez ikinci olmasına rağmen ankette hiç birinciliği alamadı. İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth son 50 yılda olduğu gibi yine ilk 10'daki yerini korudu.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Eski başkan Barack Obama ise 11 yıldır üst üste aldığı 'ABD'lilerin en çok hayran olduğu erkek' unvanını korudu. Başkan Donald Trump da dört yıldır listenin ikinci sırasında yer alıyor. Üçüncü sırada George W Bush yer alırken, Papa Francesco dördüncü, Bill Gates ise beşinci sırada.

Barack Obama gelecek yıl da listenin başında yer alırsa bir rekor kırmış olacak. Bu rekor şimdilik 12 defa en çok hayran olunan erkek seçilen eski ABD Başkanı Dwight Eisenhower'da. Trump, başkanlık görevi devam ederken 'en çok hayran olunan erkek' unvanını alamayan Gerald Ford'dan sonraki ikinci başkan.