Mikolayiv işgale hazırlanıyor

Mikolayiv işgale hazırlanıyor

Rusya Ukrayna’da birçok kritik kente saldırıyor. Onlardan biri de ülkenin güneyindeki liman kenti Mikolayiv. Kent sakinleri Rusların işgaline karşı hazırlık yapıyor.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Burası Rusya’nın Mikolayiv'e başlatacağı saldırının güzergahı. Muhtemelen Rus güçleri ele geçirdikleri Herson'dan bu yol üzerinden önemli liman şehri Mikolayiv'e gelecek.

Rus güçlerinin ilerleyeceği yol üzerinde durum kritik. Mikolayiv'de konuşlu güvenlik güçleri işi sıkı tutuyor. Ülkelerini korumak için savaşan Ukraynalılar yakaladıkları Rus askerlerinin neden burada olduklarını bilmediklerini söylüyor.

Mikolayiv'de akşam, bu sesle geliyor. Ama şehirde moraller yüksel, şehrin polis şefi, Ruslardan ele geçirilen makinalı tüfeği sergiliyor.

Karanlık çökünce, güvenlik birimleri alarm düzeyini yükseltiyor. Akşam saatlerinde dışarıda olan herkes Rus sabotajcı olarak değerlendiriyor.
Araçlar ve telefonlar inceleniyor.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Şehirde ışıklar sönüyor. Gece karanlığında havayı civarda patlayan bombalar aydınlatıyor. Şehirdeki hastane ise ışıkları söndürüyor. Bunu Rusya’nın kendilerini tespit etmemesi için yapıyorlar.

Şehirdeki en büyük korku, Rusya’nın Mikolayiv'i kuşatması. O yüzden kentten ayrılanlar da var. Ayrılık gözyaşı dolu. Şehirde kalan Svetlana da saldırılarda eşini kaybetti. Kendisi ise yaralı.