Musk'tan Bitcoin'e bir darbe daha

Video: Musk'tan Bitcoin'e bir darbe daha

Çevreci nedenlerle Bitcoin'i eleştirdiğini söyleyen Elon Musk, kripto para birimiyle ilgili yeni bir paylaşım yaptı. Musk'ın son paylaşımı sonrasında Bitcoin'in değeri yine düştü.

Tesla'nın patronu Elon Musk'ın kripto para piyasasını karıştıran paylaşımları devam ediyor. Milyarder iş insanı daha önce çevreci nedenlerle Bitcoin'i eleştirirken, son paylaşımında da Tesla'nın elindeki Bitcoin'leri satabileceği yönünde sinyaller verdi. Musk, Mr. Whale isimli bir Twitter adresinden yapılan, "Bitcoin yatırımcıları önümüzdeki çeyrekte Tesla'nın elinde tuttuğu Bitcoin'leri sattığını fark ettikleri zaman kendilerini tokatlayacaklar. Elon Musk’a yönelik nefret göz önüne alındığında, onu suçlamazdım..." paylaşımına "kesinlikle" diye yanıt verdi.

Musk, Twitter'da kripto para birimi konusundaki duruşunu eleştiren birkaç farklı kullanıcıya da tepki gösterdi. Musk'ın bu paylaşımının ardından bitcoin 42 bin dolara kadar geriledi. Sözlerinin yanlış anlaşıldığını Elon Musk yeni bir açıklama yaptı. Musk, "Konuyu netleştirmek gerekirse Tesla, Bitcoinlerini satmadı" ifadelerini kullandı. Böylelikle kripto parada cuma gününe kıyasla 4 bin dolarlık geri çekilme kaydedildi.

Musk daha önce de Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Tesla'nın Bitcoin ile ödeme almayı askıya aldığını belirtmiş, Bitcoin madenciliği için harcanan fosil yakıtlar konusundaki endişelerini belirtirken madenciliğinde daha az enerji harcanan kripto paralarla Tesla'nın ödeme alabileceği sinyalini vermişti.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS