NBA efsanesi katliama isyan etti

NBA efsanesi katliama isyan etti

ABD’de 19'u çocuk 21 kişinin ölümüne yol açan silahlı katliama NBA efsanesi Steve Kerr'den sert tepki geldi. Kerr, basın toplantısı sırasında "Ne zaman bir şey yapacağız?" diye isyanda bulundu. Amerikalı bir senatör ise, Senato’daki meslektaşlarına silah yasalarını sertleştirme çağrısı yaptı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Golden State Warriors Koçu ve NBA efsanesi Steve Kerr, ABD’deki silahlı katliama “Çocuklar okulda öldürülüyor. Ne zaman bir şey yapacağız? Buraya çıkıp mahvolan ailelere baş sağlığı dilemekten bıktım.” sözleriyle isyan etti.

Play Off maçından önce basın toplantısı düzenleyen Kerr, basketbol hakkında soru almayacağını söyledi. İzleyicilere silahlı saldırılara alışmama çağrısı yaptı.

Kerr, “Bu sizin başınıza gelse ne hissederdiniz? Buna alışamayız. Burada oturup bir dakikalık saygı duruşu yaptıktan sonra tezahürat yapamayız. Bunu yapacağız çünkü. Basket maçı oynayacağız.” sözlerini kullandı.

Golden State Warriors Koçu daha sert silah yasalarını onaylamayan siyasetçileri “Bunu oylamıyorlar çünkü güce tutunmak istiyorlar. Bu sefillik. Yeter artık.” sözleriyle eleştirdi. Sözlerini öfkeyle bitirip toplantıyı terk etti.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

ABD’nin en ölümcül okul katliamının yaşandığı Connecticut Senatörü Chris Murphy ise benzer bir serzenişi Senato’da yaptı. Demokrat siyasetçi, “Çocuklarımız korku içinde yaşıyor. Her sınıfa girdiklerinde "sıra bende" diyorlar. Ne yapıyoruz? Bu kaçınılmaz değil. Bu çocuklar "şanssız" değildi. Bu yalnızca bu ülkede oluyor. Başka hiçbir yerde çocuklar okula gidip ‘bugün vurulabilirim’ diye düşünmüyor.” sözleriyle Kongre’nin silah yasaları karşısındaki eylemsizliğini eleştirdi. Murphy bu tarz silahlı katliamların yalnızca ABD’de yaşandığına dikkat çekti. Meslektaşlarını daha sert silah yasaları geçirmeye davet etti.