Nesli tükenmekte olan gergedan türü için mutlu haber

Nesli tükenmekte olan gergedan türü için mutlu haber

İki yavru gergedan dünyaya gözlerini açtı. Gergedanlardan biri Singapur'da dünyaya geldi diğeri ise Amerika'nın Michigan eyaletinde doğdu. Yavru gergedanların doğumu, nesli tükenmekte olan cinsten olmaları nedeniyle büyük heyecan yarattı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

İki gergedan yavrusu dünyaya geldi. Biri beyaz gergedan diğeri ise siyah gergedan türünden. Yavrular birkaç gün arayla doğdu.

İlk doğan gergedan yavrusu 19 Aralık'ta Singapur'da dünyaya geldi. Beyaz gergedan türünden yavru, Singapur hayvanat bahçesinin en yeni üyesi oldu. Yavru gergedan annesiyle ve hayvanat bahçesi çalışanlarıyla yakın bağ kurdu. Hayvanat bahçesi çalışanları gergedan yavrusu fırçayla tarıyor. Bu, gergedanın sakin kalmasını ve tıbbi işlemler sırasında dokunulmaya alışmasını sağlıyor. Henüz adı konulmayan beyaz gergedan yavrusu, 1996'den beri Singapur hayvanat bahçesinde aynı cinsten doğan yirmi dördüncü yavru.

Diğer gergedan yavrusu ise 24 Aralık'ta Amerika'nın Michigan eyaletinde doğdu. Siyah gergedan cinsinden yavrunun doğumu, nesli tükenmek üzere olan gergedan alemi için çok önemli. Potter Park Hayvanat Bahçesi, anne ve yavrunun gergedan ahırında birlikte güzel vakit geçirdiğini söyledi. Gergedanların 2020'nin baharında ziyaretçilere gösterilmesi bekleniyor.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

İnsan gözetimi altında her yıl yaklaşık iki gergedan yavrusu dünyaya geliyor. Bu da doğan her yavrunun tükenmekte olan nesli için son derece önemli olduğu anlamına geliyor.