Netanyahu: Putin "Sen olmasaydın savaşırdık" dedi

Video: Netanyahu: Putin "Sen olmasaydın savaşırdık" dedi

“Putin bana, sen başbakan olmasaydın, İsrail ile Rusya savaşa girebilirdi” dedi. Bu itiraf, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’dan geldi.

Netanyahu'nun partisi Likud başkanlık seçimine gidiyor. Yolsuzluk dosyaları nedeniyle başı dertte olan ve koalisyon hükümetini de kuramayan İsrail Başbakanı, işte bu kritik seçim öncesi, İsrail Radyosu’na özel röportaj verdi.
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile ilgili bir iddia ortaya attı. Rusya Devlet Başkanı Putin ile arasındaki yakın ilişkiye değinen Netanyahu, "Putin bana aramızdaki dostluk olmasa kendimizi askeri bir çatışmanın içinde bulabileceğimizi söyledi. Birkaç ayda bir görüşmemiz sayesinde bu (israil ile Rusya arasındaki olası savaş) engellenmiş oldu." ifadelerini kullandı.


Netanyahu, ayrıca, işgal altındaki Batı Şeria'da yer alan Ürdün Vadisi ve yasa dışı Yahudi yerleşim birimlerinde "İsrail'in egemenliğini" Amerikan yönetimine kabul ettirme vaadini de yineledi. İsrail Başbakanı'na, hakkındaki 3 ayrı yolszluk davasından korunmak için, meclise dokunulmazlık başvurusu yapıp yapmayacağı da soruldu. Netanyahu bu soruyu yanıtsız bıraktı.


Likud partisi içinde yapılacak başkanlık seçiminde, Netanyahu ile milletvekili Gideon Saar yarışacak. Netanyahu'nun partideki başkanlık koltuğunu koruması bekleniyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS