Ölümünde ihmal var mı? | Video

Ölümünde ihmal var mı? | Video

Arjantinli efsane futbolcu Maradona’nın ölümünde ihmal var mı? Tartışmalara ünlü futbolcunun oğlu Sinagra da katıldı. Koronavirüse yakalandığı için bu zamana kadar sessiz kaldığını söyleyen Sinagra, "eğer babamın ölümünde bir ihmal varsa bunun sorumluları bedelini çok ağır ödeyecek." dedi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Futbol tarihinin en özel isimlerinden Arjantinli efsane futbolcu Diego Armando Maradona’nın dünyayı yasa boğan ölümünün yankıları sürüyor. Maradona'nın hayatını kaybetmesinin ardından "tıbbi ihmal" ve "kasten adam öldürme" suçlarından soruşturma açılmıştı. Polisler, Maradona’nın doktoru Leopoldo Luque'nin kliniğine baskın düzenleyerek her yeri didik didik aramıştı.

Maradona'nın evinde kalan hemşire ise ifadesinde 'sabah 6.30'da onu kontrol ettiğini ve yatağında normal bir şekilde uyuduğuna dair yazdığı raporun yalan olduğunu itiraf etmişti. Dahiana'nın itirafı sonrası Maradona’ya son 12 saat tıbbi bir kontrol yapılmadığı da ortaya çıkmıştı. Ardından Maradona’ya bakan hemşirenin avukatından doktorları suçlayan açıklamalar gelmiş, doktorların Maradona’ya yanlış ilaçlar verdiği iddia edilmişti.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Son olarak Diego Maradona’nın oğlu Diego Armando Maradona Sinagra, İtalyan basınına açıklamalarda bulundu. Koronavirüse yakalanıp ölümden döndüğünü belirten Sinagra, "hastaneye kaldırıldığım için, son birkaç gün olanları çok az takip edebildim. Nefes alabilmek için beni bir tüpe bağladılar. Devam eden bir soruşturma var. Kardeşlerimle duruşmalara gideceğiz. Bu işin yargı boyutu var. Eğer babamın ölümünde bir ihmal varsa bunun sorumluları bedelini çok ağır ödeyecek." ifadelerini kullandı.