Onbinlerce kişi önlem karşıtı sloganlar attı | Video

Video: Onbinlerce kişi önlem karşıtı sloganlar attı | Video

Avrupa genelinde koronavirüs önlemleri sürerken, Avusturya'da bir grup önlem karşıtı protesto gösterisi düzenledi. Zaman zaman gerginliğin yaşandığı gösterilerde protestocular önlemlerin kaldırılmasını talep etti.

Avusturya'da onbinlerce kişi koronavirüs önlemlerini protesto etti. Başkent Viyana'nın cadde ve sokaklarını dolduran göstericiler maske ve mesafe kurallarını dikkate almadı.

Ülkenin farklı bölgelerinden başkente gelen göstericiler "Covid-19 önlemleri istemiyoruz“, "Başbakan Sebastian Kurz gitmeli‘‘ ve "Karantina sonsuza kadar sürecek mi?" yazılı pankartlar taşıdı. Kahramanlar Meydanı'nda buluşan onbinlerce gösterici kısıtlamaların bir an önce kaldırılması talebinde bulundu.

Eski aşırı sağcı lider Heinz Kristian Ştrah'ın da katıldığı gösteride maske ve mesafe kuralları da dikkate alınmadı. Balhaus Meydanında ise sol görüşlü protestocular koronavirüs önlemlerini protesto eden aşırı sağcıların gösteri düzenlemesine izin verilmesine tepki gösterdi. Polis, iki grubun karşı karşıya gelmemesi için geniş güvenlik önlemleri aldı

390 bini aşkın kişinin virüse yakalandığı Avusturya'da vaka sayıları ekim ayında zirve yapmıştı. Hükümet geçtiğimiz ay 4 haftalık bir karantina dönemi başlattı. Restoran ve marketlerin kapalı olduğu ülkede Mutasyonlu virüsün görülmesi üzerine kısıtlamaların uzatılması gündeme geldi. Aşırı gruplar, bu duruma öfkeyle yanıt verdi. Polis, gösterilerde kurallara uymayanlara cezai işlem uygulandığını açıkladı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS