Patlayıcı atölyesi bulundu

Video: Patlayıcı atölyesi bulundu

Barış Pınarı Harekatı bölgesinde adım adım patlayıcı temizliği sürüyor. Komandolar bir köyde el yapımı patlayıcı imalathanesi buldu. Terör örgütünün, Türkiye'nin bölgede dağıttığı yardımları sabote etmek ve sivilleri hedef almak için yardım kolisi şeklinde patlayıcı ürettiği tespit edildi.

Barış Pınarı Harekatı bölgesinde mayın ve el yapımı patlayıcı imha timleri, adım adım temizlik çalışmasını sürdürüyor.


Son olarak Rasulayn'ın Ar Bain köyünde terör örgütü PKK/YPG'nin el yapımı patlayıcı atölyesi bulundu. Patlayıcı üretimi için kullanılan binada çok miktarda malzeme ele geçirildi. Timler, bulunan patlayıcıları ve düzenekleri imha etti.


El yapımı patlayıcılarla sivil halkı da hedef alan terör örgütünün yeni bir yöntem izlemeye başladığı bildirildi.


Güvenlik kaynakları, Türkiye'nin bölgede dağıttığı yardımlardan ve hayatın her geçen gün normale dönmesinden rahatsızlık duyan terör örgütünün, yardım kolisi şeklinde el yapımı patlayıcılar ürettiği bilgisini verdi.


Terör örgütünün, yardım kolisi ya da gıda paketi görüntüsüyle el yapımı patlayıcıları kamufle ettiği, böylece hem sivil halkı hedef aldığı hem de yardım dağıtım faaliyetlerini sabote etmeye çalıştığı tespit edildi.


Güvenlik kaynakları teröristlerin şu ana kadar bu planlarında başarılı olamadıklarını, arama-tarama ve yol kontrol noktası denetimlerinde bu tür saldırıların önüne geçildiğini belirtti.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS