Psikolojik savaş uzmanıymış

Video: Psikolojik savaş uzmanıymış

Dünyanın en büyük sosyal medya sitelerinden biri olan Twıtter ile ilgili ilginç bir iddia atıldı ortaya. Twıtter'ın Ortadoğu ve Kuzey Afrika içerik sorumlusu, aynı zamanda İngiliz ordusunun psikolojik savaş biriminde çalışan subay çıktı.

 

Dünya genelinde 320 milyondan fazla üyesiyle dünyanın en büyük sosyal ağlarından biri. Twıtter birçoğumuzun da etkili olarak kullandığı mecra. Ancak site ile ilgili ortaya atılan bir iddia var.


Ortadoğu’daki gelişmeleri ele alan Londra merkezli haber sitesi Middle East Eye, Twitter’ın Ortadoğu ve Kuzey Afrika içerik sorumlusu olan Gordon Macmillan'ın, aynı zamanda İngiliz ordusunun psikolojik savaş birimi olan 77’nci Tugay’da yarı zamanlı bir subay olduğunu ortaya çıkardı.

Haberde Macmillan'ın iş profili sitesi Linkedin’deki sayfasının tanıtım kısmı yayınlandı. Burada Macmillan, siyaset ve uluslararası gelişmelere ilgi duyduğunu ve İngiliz ordusunun ‘ölümcül olmayan çarpışmalarda uzman’ 77’nci Tugay’ında yedek subay olduğunu yazdığı görülüyor. Ancak Gordon Macmillan bu ifadeyi sonradan profilinden sildi.


İngiliz ordusunun 77’nci tugayı ise 2015’te kuruldu ve kuruluş amacı ‘enformasyon savaşı’ olarak tanımlanıyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS