Son Dakika

Rum lidere medya patronu azarı

A A

20.07.2021 - 12:17 Son Güncelleme:

Hafta sonu, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'nde koronavirüs önlem karşıtları sokağa çıkmış, hükümet yanlısı yayın yaptığını savundukları bir televizyon kanalını basmıştı. Rum lider Anastasiadis o TV kanalına bir ziyaret düzenledi. Ancak Anastasiadis o ziyaretinde medya patronunun azarıyla karşılaştı.

Hükümet karşıtları tarafından binası basılan ve araçları ateşe verilen Sigma televizyonu patronu, Rum Yönetimi lideri Nikos Anastasiadis’i kameralar karşısında azarladı.

Güney Kıbrıs Rum Yönetimi koronavirüs salgınında artan vakalarla baş edebilmek için güvenli geçiş uygulaması başlatmış, önlem karşıtları uygulamayı protesto etmek için sokağa çıkmıştı.

Başbakanlık sarayı önünde başlayan protesto bir süre sonra yerini şiddete bırakmış, eylemciler hükümet yanlısı yayın yaptığı gerekçesiyle Sigma televizyon kanalına saldırmıştı.

Rum Yönetimi lideri Nikos Anastasiadis o televizyonu ziyaret etti.

Anastasiadis’i bina girişinde karşılayan medya patronu Kostis Hacikostis parmağını salladı, kameralar karşısında Rum lideri azarladı.

Hacikostis: “Millete var olduğunu göstermen için bu son şansın”

Anastasiadis: “Ben varım, buradayım”

Hacikostis: “Eğer varsan o zaman ben de yanındayım. En büyük sorunun polis teşkilatı. Teşkilata çekidüzen ver”

Kameralar karşısında yaşadıklarından rahatsız olan Anastasiadis, tartışmanın devam etmemesi için binanın içine doğru yürümeyi tercih etti.