None

Rus konvoyu nehri geçerken vuruldu

Rus konvoyu nehri geçerken vuruldu

Ukrayna Ordusu, ülkenin doğusundaki bir nehri aşmaya çalışan Rus konvoyunun imha edildikten sonraki görüntülerini paylaştı. Videoda Ruslara ait yok edilmiş bir seyyar köprü ve enkaza dönmüş çok sayıda tank ve zırhlı araç görüntülendi. İngiltere Savunma Bakanlığı da Rus konvoyunun vurulduğunu doğruladı.

Suya batmış bir seyyar köprü, terk edilmiş çok sayıda tank ve zırhlı araç. Görüntüler, Ukrayna'da çatışmaların en yoğun yaşandığı Luhansk bölgesinden.

Ukrayna Ordusu, Rus güçlerinin Siverskyi Donets Nehri'nde kurduğu ve yok edilen bir seyyar köprüyü ve taarruz sonrası Rusların kaybettiği zırhlı araçların görüntülerini yayınladı. Yapılan açıklamada, Ukrayna'nın 58. Motorize Piyade Tugayı'nın Rus güçlerini geri püskürttüğü belirtildi. Videoda hasar alıp geri çekilmek zorunda kalan tank ve araçların da havadan görüntülerine yer verildi. İngiltere Savunma Bakanlığı, Ukrayna güçlerinin nehri geçmeye çalışan bir Rus konvoyunu durdurduğu istihbaratını doğruladı. Bakanlık, Rusya'nın en az bir tabur taktik grubunun büyük çapta kayıp verdiğini ve seyyar köprünün kurulmasında kullanılan teçhizatın yok edildiğini belirtti. Bir tabur taktik grubunda ortalama 600 ila 800 asker, 10 tank ve 40 zırhlı araç bulunuyor.

Rusya, Ukrayna'nın kalan bölgelerinden çekilip güçlerini ülkenin doğusundaki Donbass bölgesinde yoğunlaştırmasına rağmen büyük bir ilerleme kaydedemedi. İngiltere Savunma Bakanlığı, Rus komutanların bu sebepten ötürü baskı altında olduğunu ve büyük kayıplar vermek uğruna taarruzlara kalkıştığını ifade etti.