Rus polisi muhalif lideri gözaltına aldı

Video: Rus polisi muhalif lideri gözaltına aldı

Rusya'da Devlet Başkanlığı yarışına katılması geçen sene Rusya Lideri Vladimir Putin tarafından yasaklanan muhalif isim Aleksi Navalni, yine gözaltında. Bu kez güvenlik güçleri ofisine baskın düzenledi. O anlar kameraya yansıdı.

Ofiste yeni yıl kutlaması için toplanmışlardı. Ancak güvenlik güçleri ofise baskın düzenledi ve kilitli kapıyı böyle açtı. Görüntüler Rusya’nın başkenti Moskova’dan. Baskın yapılan ofis Rus muhalif Alexey Navalny'e ait. Yolsuzlukla mücadele vakfına baskını, Navalny telefonundan canlı yayın yaparak duyurdu. Polis ekipleri kapının kilidini keserek ofisin içine girdi sonunda.

İçeride ilk müdahale ettikleri de güvenlik kameraları oldu. Rus muhalif Navalny'nin ofisine düzenlenen baskınla ilgili polisten bir açıklama yapılmadı. Ancak baskın, Navalny'nin önceki gün, müttefiklerden birinin Rus güvenlik güçlerince gözaltına alınarak, Sibirya’daki bir üsse zorla götürüldüğü açıklamanın ardından geldi. Baskının ardından Navalny gözaltına alınırken bunun da sebebi açıklanmadı.

Diğer muhalif isim Ruslan Shaveddinov'un Sibirya’daki Novaya Zemlya takım adalarına götürüldüğü belirtiliyor. Rus ordusuna göre muhalif isim asker kaçağı olduğu için gözaltına alındı. Ancak Alexey Navalny ise Şaveddinov'un askerlikten muaf olduğunu iddia etti.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS