Rus yanlısı vekile suçüstü yapıldı

Rus yanlısı vekile suçüstü yapıldı

Ukrayna'da Rus yanlılığıyla bilinen milletvekili Nestor Şufriç, casusluk yaparken yakalandı. Askeri pozisyonları fotoğrafladığı ve Rus güçlerine gönderdiği sırada suçüstü yapılan vekil, gözaltına alındı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Nestor Şufriç, Ukrayna'da Rus yanlılığıyla geniş kitleler tarafından biliniyor. Şufriç, askeri pozisyonları fotoğrafladığı ve Rus güçlerine gönderdiği sırada suçüstü yakalandı ve gözaltına alındı. Ukraynalı vekilin gözlerinin bantlandığı görüntüler, sosyal medyada gündem oldu.

Ukrayna birliklerinin konuşlandırıldığı yerleri görüntülerken yakalanan Şufriç'in yanında 2 hafif makineli tüfek ve 3 tabanca bulundu. Ukraynalı vekilin ayrıca üstünden çok sayıda telsiz ve telefon ile pasaport çıktı.

Nestor Şufriç, daha önce de katıldığı bir tartışma programında Rus yanlısı söylemleri nedeniyle gazeteciler tarafından darp edilmişti. Şufriç, rus yanlısı Cumhurbaşkanı Viktor Yanukoviç'in ittifakında yer alıyordu. Ekim 2014'te Odessa'da yaptığı seçim kampanyası sırasında aktivistlerin saldırısına uğramasıyla gündeme gelmişti. Güvenlik güçleri Şufriç'i korumakta yetersiz kalmış, Yanukoviç yanlısı vekil hastanelik olmuştu.