hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Sahte peygamberin dirilmesi için ayin yaptılar

  { title }

  SONRAKİ VİDEO

  Kamerun'da kendini sahte peygamber olarak tanıtan bir kişi, koronavirüs nedeniyle ölünce müritleri evinin önünü sarıp sahte peygamberin dirilmesi için ayin yaptı. Polisin müdahalesiyle sempatizanlarından alınan cenaze toprağa verildi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Kendini peygamber ilan eden papaz ölünce, Müritleri evinin önünde dirilmesi için ayin yaptı. Polis sahte peygamberin cesedini zorla alarak defnetti.

  KENDİ KİLİSESİNİ KURDU, PEYGAMBERLİĞİNİ İLAN ETTİ

  Papaz Franklin Ndifor Afanwi, Kamerun'da Pentakostal Krallık Uluslararası Papazlığı Kilisesi'ni kurdu. Kendini peygamber ilan etti, etrafına binlerce sempatizan topladı.

  2018'de cumhurbaşkanlığı seçimine de giren Afanwi, başarılı olamadı. Televizyon kanalı sahibi olan papaz, geçtiğimiz günlerde koronavirüse yakalanınca tedaviye alındı. Ancak çok geçmeden hayatını kaybetti. Sahte peygamberin öldüğüne inanmayan müritleri evinin önünde toplandı, dirilmesi için ayin yaptı.

  POLİS, DİRENEN KALABALIK YÜZÜNDEN EVE GİREMEDİ

  Kendini yerlere atan, dualar eden kalabalık polise zor anlar yaşattı. Polis, direnen kalabalık nedeniyle uzun süre eve giremedi. Uzun bir bekleyişin ardından kalabalığa müdahale eden polis, papaz Afanwi'nin cenazesini evinden çıkararak defnetti.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  GEÇTİĞİMİZ HAFTA KORONAVİRÜS KİTİ DAĞITMIŞTI

  Papaz Afanwi'nin geçen hafta koronavirüs koruma kiti dağıttığı ve virüsü bu esnada kaptığı belirtiliyor.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow