Simülatör koltuğuna İsmail Demir oturdu

Simülatör koltuğuna İsmail Demir oturdu

TEKNOFEST coşkusu bu sene Azerbaycan'a taşındı. Festivalde çok sayıda simülatör, gençler tarafından test edildi. Yerli ve milli sanayi, Bakü halkına tanıtıldı. CNN TÜRK muhabiri Sema Akbulut ve kameraman Yasin Kamaloğlu, ayakları yere basmayan festivali görüntüledi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

TEKNOFEST'in ilk yurt dışı ayağı Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de yapıldı. İki devlet, tek millet, tek festival mottosuyla yapılan teknoloji festivalinde, geliştirilen araçların denebildiği simülasyonlara gençler yoğun ilgi gösterdi.

TEKNOFEST'teki simülatörleri deneyimleyen bir tek gençler değildi. Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, simülatörde hünerlerini sergiledi. Demir'in o anlarını CNN TÜRK muhabiri Sema Akbulut görüntüledi. Savunma Sanayii Başkanı, TEKNOFEST heyecanını doyasıya yaşadı.

HAVELSAN'ın tanıttığı simülatörler de festival katılımcılarının yakın markajındaydı. Düşünce gücüyle çalışan araçların yanı sıra sanal gerçeklik gözlükleri de denendi. HAVELSAN Genel Müdürü Dr. Mehmet Akif Nacar, gözlükleri CNN TÜRK'e anlattı.