Son dakika... ABD Ankara Büyükelçisi'nden Türkiye'ye teşekkür

Video: Son dakika... ABD Ankara Büyükelçisi'nden Türkiye'ye teşekkür

ABD'nin Ankara Büyükelçisi David Satterfield, Türkiye'ye salgın dönemindeki yardımları nedeniyle teşekkür etti. "Türkiye ile ittifakımız en önemli ittifaklarımızdan biri" dedi. Satterfield, virüs günlerinde çalışmalarını evden sürdürdüğünü anlattı.

ABD'nin Ankara Büyükelçisi David Satterfield, koronavirüs sürecinde ABD vatandaşlarının dönüşündeki destekleri ve yardımları nedeniyle Türkiye'ye teşekkür etti. Salgın günlerini evden çalışarak geçiren ABD Büyükelçisi, Anadolu Ajansı'na konuştu. Amerika Birleşik Devletleri ve Türkiye ittifakının önemine değindi. "ABD-Türkiye ilişkileri güçlüdür ve Türkiye ile sahip olduğumuz ittifak bizim en önemli ittifaklarımızdan biridir. Kuşkusuz hepimiz, aramızdaki bağların gelişmeye, güçlenmeye devam etmesini ve mevcut meselelerin mümkün olduğunca hızlı şekilde üstesinden gelmemizi sağlayacak ileriye dönük bir yol bulmayı ümit ediyoruz" dedi.

"Türkiye’nin kriz sırasında ABD’ye yardımlarını takdir ediyoruz" mesajı veren Satterield, Türk Hava Yolları'nın Amerikan vatandaşlarının ülkelerine dönüşünde verdiği desteğe vurgu yaptı, "Türkiye Cumhuriyeti hükümetinin ve Türk Hava Yolları'nın aktif yardımları ve desteği olmasaydı bunların hiçbir gerçekleşmezdi" ifadelerini kullandı.

Türkiye'deki Amerikan diplomatik misyonlarının evden çalıştığını ve salgın günlerinde hükümetin aldığı tedbir ve önlemlere uyulduğunu ifade etti.

Son iki ayda sadece gerekli oldukça büyükelçiliğe gittiğini belirten Satterfield, evde geçirdiği zamanı kitap okuyarak, yemek tarifleri deneyerek ve tarihi diziler izleyerek doldurduğunu anlattı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS