hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Son dakika... ABD'de lisede silahlı çatışma

  { title }

  SONRAKİ VİDEO

  ABD'nin Florida eyaletindeki bir liseye silahlı saldırı düzenlendi. Olayda en az 17 kişinin can verdiği ve 14 kişinin de yaralandığı belirtilirken saldırganın okulun eski öğrencisi olduğu açıklandı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Amerikan medyasındaki haberlere göre Florida'nın Broward kentindeki Stoneman Douglas Lisesine yerel saatle öğleden sonra silahlı saldırı düzenlendi. Reuters, saldırıda 17 kişinin öldüğünü, ölenlerin çoğunun öğrenci olduğunu bildirdi. Silah seslerinin ardından yerel polisin hemen müdahale ettiği olayın ardından lise kapatılırken, tüm öğrenci ve görevlilerin tahliye edildiği açıklandı.

  ABD'nin Florida eyaletinde bir liseye silahlı saldırı gerçekleştirdiği belirtilen ve kimliği 18 yaşındaki Nicholas Cruz olarak tespit edilen şüphelinin gözaltına alındığı bildirildi. Polis, olayda vurulan 14 kişiden şu ana kadar en az 2'sinin hayatını kaybettiğini açıkladı.

  İşte saldırıdan ilk görüntüler

  Saldırgan okulun eski öğrencisi

  Florida'nın Broward kentindeki Stoneman Douglas Lisesine silahlı saldırı düzenleyen kişinin, okulun eski öğrencilerinden Nicholas Cruz olduğu duyuruldu.

  Amerikan medyasına konuşan bazı polis yetkilileri, şüphelinin kimliğine ilişkin açıklamanın dışında söz konusu kişinin kampüs dışında olaysız bir şekilde gözaltına alındığını ifade etti.

  Broward Şerifinin ofisi tarafından yapılan açıklamada da zanlının polis tarafından gözaltına alındığı bilgisi verildi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  En az 17 kişi can verdi

  Bu açıklamadan kısa bir süre sonra Amerikan medyasına konuşan polis yetkilileri, saldırıda 14 kişinin vurulduğu ve şu ana kadar en az 2 kişinin hayatını kaybettiği bilgisini paylaştı. Yetkililer, yaralıların hastaneye kaldırıldığını ve ölü sayısının artabileceğini de dile getirdi.

  Reuters'ın haberine göre ise saldırıda 17 kişi hayatını kaybetti, 14 kişi de yaralandı. Ölenlerinin çoğunun öğrenci olduğu kaydedildi.

  Yerel saatle öğleden sonra yaşanan saldırının ardından yerel polisin olaya hemen müdahale ettiği, olay sonrası lisenin kapatıldığı ve tüm öğrencilerin tahliye edildiği aktarıldı.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow