Son dakika... Bakan Çavuşoğlu: S-400'leri kullanacağız

Video: Son dakika... Bakan Çavuşoğlu: S-400'leri kullanacağız

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, CNN TÜRK'te yayınlanan 5N1K programının sunucu ve yapımcısı Cüneyt Özdemir'e açıklamalarda bulundu.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, yaptığı açıklamada S-400'ler hakkında açıklamalarda bulundu.


Çavuşoğlu açıklamasında "Elbette kullanacağız. Bildiğiniz gibi 2020'de kullanılmaya başlanacak S-400'ler. Biz bunları sandıkta bekletmek için almadık, kendi hava savunmamızı güçlendirmek için aldık" diyen Çavuşoğlu "Bunları da aldığımız gibi kullanacağız. Bunda hiç tereddütümüz yok" dedi. 


Doğu Akdeniz'deki sondaj çalışmaları hakkında da konuşan Çavuşoğlu, "Türkiye'yi uyarmak, engellemek kimsenin haddi değil. Türkiye, KKTC'nin haklarını sonuna kadar savunacaktır" dedi.


Cüneyt Özdemir'in "Maraş açılacak mı?" sorusuna "Evet hazırlıklıklar yapılıyor. Maraş açılacak" diyen Çavuşoğlu, Türkiye'nin yüzünü Asya'ya dönmesi iddialarına ise "Bizim fiziki olarak, jeopolitik olarak Avrupa'dan ayrılmamıza imkan yok. Ancak bu başka seçeneklerin masa üzerinde olmadığı anlamına da gelmiyor. Asya ile de ticaret gelişiyor. Biz de Türkiye olarak ticaretimizi geliştireceğiz" diye yanıt verdi. 


Röportajın tamamı 5N1K programında CNN TÜRK ekranlarında yayınlanacak.


TRT Genel Müdürü İbrahim Eren’in Doha Büyükelçiliğine atandığı iddiası


Öte yandan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, TRT Genel Müdürü İbrahim Eren’in Doha Büyükelçiliğine atandığı iddiasının doğru olmadığını bildirdi.


TRT Genel Müdürü İbrahim Eren de Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Bazı basın yayın organlarında hakkımda çıkan haberler doğru değildir. Haber yapılmadan evvel daha dikkatli olunmasını, kaynağından teyit edilmesini beklerdim. TRT ailesi olarak çalışmalarımızı aynı gayret ve heyecanla sürdürüyoruz." ifadelerini kullandı.
 



 
 

 
 
 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS