hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Son Dakika... Ermenistan'a G.Kıbrıs'tan komutan! | Video

  { title }

  SONRAKİ VİDEO

  Milli Savunma Bakanlığı, Azerbaycan-Ermenistan arasındaki çatışmayla iligli çok sıcak yeni açıklamalar yaptı. O bölgede PKK terör örgütünün bulunduğuna ilişkin bilgiler vardı. Bu konuda yeni açıklamalar geldi. Yapılan açıklamada Ermenistan'a Güney Kıbrıs'tan bir generalin gittiği bilgisi paylaşıldı. CNN TÜRK Muhabiri Ahmet Türkeş yapılan açıklamanın detaylarını aktardı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Milli Savunma Bakanlığı bilgilendirme toplantısı düzenledi Toplantıdaki en dikkat çekici detay Azerbaycan ile Ermenistan cephe hattındaki gelişmelere yönelikti. Daha önce PKK/YPG'li teröristlerin bölgede savaştığına yönelik açıklamalar vardı. Buna bir yenisi daha eklendi. Buna göre Ermenistan'daki PKK/YPG'lilerin varlığına ek olarak bölgede Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'nin bir korgeneralinde görev yaptığı bilgisi paylaşıldı. Ermeni milisleriyle PKK/YPG'li terör örgütü mensuplarının farklı ülkeden paralı askerlerin eğitimini sürdürdüğü bildirildi.

  MSB'den yapılan bilgilendirmede şöyle denildi:

  "Ermenistan’ın anlaşmalarla yasaklanmış silah ve mühimmat kullanarak, masum sivilleri, sivil yerleşim yerleri ile kamu binalarını hedef alması aleni olarak savaş ve insanlık suçudur. Hedef gözetmeyen bu saldırılar esnasında, şu ana kadar 50’ye yakın Azerbaycanlı sivil hayatını kaybetmiş, 300’e yakın sivil yaralanmış, binlerce ev ve kamu binası kullanılamaz hale gelmiştir. Ermenistan, bu saldırılarıyla bir kez daha bölgede barış ve istikrarın önündeki en büyük engel olduğunu göstermiştir. Diğer yandan, Ermenistan’da PKK/YPG’lilerin varlığına ilave olarak Güney Kıbrıs Rum Yönetimi’nin (GKRY) bir korgeneralinin bölgede olduğu ve Ermeni milisleri, PKK/YPG terör örgütü mensuplarını ve farklı ülkelerden paralı askerleri eğittiği bilgileri mevcuttur. Bölgede barış ve istikrar için, Ermenistan bu terörist ve paralı askerleri geri göndermeli, saldırılarına ve Azerbaycan topraklarındaki haksız işgaline son vermelidir."

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow