Son Dakika: Harry ve Meghan nefrete karşı | Video

Video: Son Dakika: Harry ve Meghan nefrete karşı | Video

İngiltere Prensi Harry ve eşi Meghan Markel, yeni bir misyona soyundu... Kraliyetteki görevlerini ve unvanlarını bırakan çift, sosyal medyada nefret söylemini bitirmek için, şirketlere çağrıda bulundu.

"Sosyal medya nefret krizini körüklüyor" dedi. Şirketleri dijital platformlarda ve reklamcılık alanındaki rollerini yeniden düşünmeye çağırdı. İngiltere Prensi Harry ve eşi Meghan Markle, sosyal medyayı yeniden tasarlamak için kolları sıvadı.

Prens Harry'nin bu sözlerine yer veren makale, Fast Company adlı Amerikan merkezli bir iş dergisinde yayınlandı. "sosyal medya bizi bölüyor. Birlikte yeniden tasarlayabiliriz" başlıklı bir yazıda Harry, eşi Meghan ile birlikte son birkaç haftayı iş liderlerini ve pazarlama yöneticilerini arayarak geçirdiklerini söyledi.

İngiliz prens, "sizinki gibi şirketler, bir nefret krizi, bir sağlık krizi ve bir hakikat krizine katkıda bulunan, onları canlandıran ve üreten online platformları desteklemedeki rolünü yeniden değerlendirme imkanına sahip" diye yazdı. Herhangi bir şirketin adını ise vermedi.

Prens Harry, insanların online platformlarda yaptığı paylaşımlar, nefretten çok şefkatle; yanlış bilgiler yerine gerçekle; adaletsizlik ve korku yerine eşitlik ve kapsayıcılıkla; silah olarak kullanılan sözlerle değil, ifade özgürlüğü kapsamında olmalı dedi.

Resmi olarak Sussex dükü ve düşesi olarak bilinen Harry ve Meghan, Mart ayında kraliyetteki rollerinden ayrılmışlardı. Çift şimdi oğulları Archie ile Los Angeles'ta yaşıyor.
 
 
 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
 
LG
MD
SM
XS