Son Dakika: Washington Belediye Başkanı'ndan eylemcilere destek | Video

Video: Son Dakika: Washington Belediye Başkanı'ndan eylemcilere destek | Video

Bugünlerde Sosyal Medya paylaşımlarında sıkça karşımıza çıkıyor. "Black Lives Matter" yani "Siyah hayatı önemlidir", bu slogan siyah Amerikalı George Floyd'un polis şiddeti sonucu öldürülmesiyle ortaya çıktı. Washington'da Beyaz Saray'a çıkan yola da dev bir şekilde bu slogan yazıldı.

Başkent Washington’ın Belediye Başkanı Muriel Bowser’dan Floyd protestolarına destek geldi. Bowser, başkentin işlek yollarından birine, Beyaz Saray’ın karşısında bulunan 16. Cadde’ye Black Lives Matter yazdırdı.

Siyah hayatı önemlidir anlamına gelen bu slogan Amerikalı siyah George Floyd'ün polis şiddeti sonucu öldürülmesiyle ortaya çıktı. ABD'de de devam eden eylemlerin de sembolu oldu.

Başkan Trump'a yakın olması nedeniyle Washington ilk günden beri eylemlerin en hareketli geçtiği yerlerdendi. Kentin belediye başkanı da eylemcilerin yanında yer alarak ses getiren bir karara imza attı.

Bowser, Beyaz Saray'ın karşısındaki caddeye kocaman Black Lives Matter yazdırdı. Caddenin ismini de Black Lives Matter Plaza, yani siyah hayatı önemlidir meydanı olarak değiştirdi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS