Soygun için kazdığı tünel üstüne çöktü

Soygun için kazdığı tünel üstüne çöktü

İtalya’nın başkenti Roma’da yer alan bir bankayı soymak için, filmlerdeki gibi bir plan yapan hırsız kazdığı tünelin çökmesi sonrası içeride sıkışıp kaldı. İtfaiye ekipleri çığlıklarını duydukları adamı kurtarmak için 8 saatlik bir mücadele verdi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

İtalya'nın başkenti Roma, Vatikan yakınlarında gerçekleşen akılalmaz bir olayı konuşuyor. Roma'daki bir caddede asfaltta meydana gelen çökme sonrası bölgeye giden itfaiye ekipleri asfaltın altında gizli bir tünel kazıldığını fark etti. Tüneli incelemeye başlayan ekipler 6 metre derinliğindeki çukurdan yardım çığlıkları geldiğini duydu.

Bir yol işçisinin içeride sıkıştığını düşünen yetkililer 30 kişilik bir itfaiye ekibini bölgeye gönderdi. Ekiplerin içeriden çıkarmak için 8 saat boyunca uğraştığı adamın yakınlardaki bir bankayı soymak için tünel kazan bir hırsız olduğu ortaya çıktı. Hırsızın kazdığı tünelin içindeyken meydana gelen çökme nedeni ile içeride sıkışıp kaldığı düşünülüyor. Arama kurtarma ekipleri dikkatlice yaptıkları çalışmanın ardından, içeride sıkışıp kalan adamı yaralı olarak kurtarmayı başardı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Gıda ve oksijen takviyesi verilen adam hastaneye kaldırılırken yetkililer konuya ilişkin soruşturmanın devam ettiğini belirtti. İtfaiye ekiplerinin kurtardığı adama yardım ettiği düşünülen 3 kişi güvenlik güçlerince gözaltına alındı. Çetenin, İtalya’da tatil dönemi olması nedeniyle şehirlerin büyük oranda boşaldığı gelecek hafta sonunda bir banka soygunu yapmayı planladığı ihtimali üzerinde duruluyor.

Pakistan’da sel felaketi: 8 ölü

Pakistan’da sel felaketi: 8 ölü