Steve Woznıak’tan "Facebook'u silin" çağrısı

Video: Steve Woznıak’tan "Facebook'u silin" çağrısı

“Facebook’u silin” Bu çağrı, Apple’ın kurucularından Steve Woznıak’tan geldi. Woznıak, Facebook kullanıcılarına, ciddi güvenlik ihlallerine karşı uyarıda bulundu.

O teknolojide çığır atlatan Apple dünyasının kurucularından biri. Ancak şimdi, neredeyse tüm hayatı sanal alemde geçen bir nesli, 
siber güvenlik ihlallerine karşı uyarıyor.

Steve Jobs ile birlikte Apple'ın iki kurucusundan biri olan Steve Wozniak, Facebook üyelerine, hesaplarını silmesi yönünde çağrıda bulundu. "Şu an telefonumun dinlenmediğini kim bilebilir” diyen Wozniak, sosyal paylaşım sitesindeki gizlilik sorununun, sanıldığından çok daha büyük olduğuna dikkat çekti. “Böyle bir riski almanıza gerek yok” dedi. 

Wozniak'ın bu açıklamalarının arkasında, Cambridge Analytica skandalı yatıyor. Facebook şirketinin 2016 ABD başkanlık seçimleri döneminde 
ve avrupa birliği referandumu sırasında, kamuoyunun fikirlerini etkilemeye çalışmakla suçlanan İngiliz şirket Cambridge Analytica ile paylaştığı ortaya çıkmıştı. Sosyal platformun, kullanıcıların gizliliğini gerektiği gibi sağlayamadığı tartışmaları yükselmişti. 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS