Trump: Acil durum ilan ederim

Video: Trump: Acil durum ilan ederim
<a class="in-news-link" href="/abd" target="_blank" title="ABD haberleri">ABD</a>'de <a class="in-news-link" href="/hukumet" target="_blank" title="hükümet haberleri">hükümet</a> <a class="in-news-link" href="/trump" target="_blank" title="Trump haberleri">Trump</a>'ın <a class="in-news-link" href="/meksika" target="_blank" title="Meksika haberleri">Meksika</a> sınırına örmek istediği <a class="in-news-link" href="/duvar" target="_blank" title="duvar haberleri">duvar</a> krizi sebebiyle 21 gündür kapalı. Ama Trump kararlı, kongre onayı olmadan duvarı yapmak için gerekirse ulusal çapta acil durum ilan ederim diyor.

ABD'de hükümet Trump'ın Meksika sınırına örmek istediği duvar krizi sebebiyle 21 gündür kapalı. Ama Trump kararlı, kongre onayı olmadan duvarı yapmak için gerekirse ulusal çapta acil durum ilan ederim diyor.

ABD'de hükümetin kapalı olmasına neden olan duvar krizinde tansiyon düşmüyor. Demokratlardan istediği yanıtı alamayan Başkan Donald Trump bir kez daha acil durum kozunu gündeme getirdi.

Meksika sınırındaki Texas eyaletine giden Trump, kongre onayı olmaksızın duvar inşa edilmesi için gerekirse ulusal çapta acil durum ilan edebileceğini söyledi.

Trump demokratlardan kendisine destek verenler olduğunu öne sürdü.

ABD Başkanı inşa etmek istediği duvarı çok geride kalmış bir önlem olarak sunulmasına da, "Duvar için Ortaçağdan kalma diyorlar. Tekerlek de öyle. Tekerlek duvardan daha eski. Tekerlek nasıl hala işe yarıyorsa, duvar da yarıyor." örneğiyle tepki gösterdi.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS