Trump: Ben seçilmiş biriyim

Video: Trump: Ben seçilmiş biriyim

Her yaptığı, her açıklaması olay olan ABD Başkanı yine gündemin ilk sırasına oturdu. ABD'li bir yazarın Trump'ı "İsrail'in Kralı", "Tanrının ikinci kez gelişi" olarak tanımlayan sözlerini paylaşmasının ardından, Trump'ın "Ben seçilmiş kişiyim" diye dile getirmesi. Trump'ın bu sözü, sosyal medya ve amerikan basınında büyük yankı uyandırdı. Öyle ki binlerce kişi "Trump görevden alınsın" kampanyası başlattı.

Önce sosyal medyada kendini dini sembol olarak tanımlayan övgüleri paylaştı, ardından gazetecilere yaptığı açıklama sırasında Gökyüzüne baktı ve “Ben seçilmiş biriyim ” dedi.


Her yaptığıyla olay olan ABD Başkanı Donald Trump yine kafaları karıştırdı.


Trump, kendisini “İsrail’in Kralı”, “Tanrının ikinci kez gelişi” olarak tanımlayan ABD'li muhafazakar yazar Wayne Allyn Root'a twitter hesabından teşekkür etti.


ABD Başkanı Root’un, “Başkan Trump sadece Amerika için değil, Yahudiler ve İsrail için de en muhteşem başkandır” övgüsüne yer verdi.


Trump’ın bu paylaşımı sosyal medyayı ikiye böldü. Tartışmalar büyürken, ABD Başkanı’na bir destek de İsrail Başbakanı Netanyahu’nun oğlu Yair Netanyahu’dan geldi.


Oğul Netanyahu, “Biz İsrail’de Başkan Trump'ı seviyoruz. Yahudi halkının Beyaz Saray’da sahip olduğu en iyi dost. Teşekkürler” dedi.


Donald Trump, sosyal medyada yaşananları dışarıya da taşıdı ve Çin ile devam eden ticaret savaşlarıyla ilgili bir soruyu yanıtlarken gökyüzüne dönüp “Ben seçilmiş biriyim” dedi.


Trump'ın söylemlerinin ardından çok sayıda kullanıcı "Trump görevden alınsın" kampanyası başlattı.


Kampanya, Amerikan Anayasası'nın 25. Maddesine atıfta bulunuyor.


Anayasının 25. Maddesi ise bir başkan ya da yardımcısının görevini yerine getiremeyecek durumda olması halinde görevden nasıl alınacağına ilişkin süreci belirliyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS