Trump'a ırkçılık suçlamaları

Video: Trump'a ırkçılık suçlamaları

Attığı tweetlerle sık sık eleştirilen ABD Başkanı Donald Trump, bu kez de kongre üyelerini hedef alan açıklamalarıyla "Irkçılıkla" suçlandı. ABD Başkanı, bazı kongre üyelerine "Suça bulaşmış ülkelerinize dönün ve orayı düzeltin" dedi.

Göçmenlere yönelik politikaları ve söylemleriyle sık sık “ırkçı” eleştirilerine maruz kalan Donald Trump, attığı tweetle yeniden eleştiri oklarının hedefi oldu.


ABD Başkanı, üç tweet attı, Demokrat Parti'nin kadın kongre üyelerini “Kendisini ve Amerika Birleşik Devletleri’ni acımasızca eleştirmekle” suçladı.


Trump, “Kendi ülkelerinin hükümetleri tam bir felaketken,yeryüzünün en büyük ve güçlü milleti olan ABD halkına hükümetimizin nasıl yönetilmesi gerektiğini söylüyorlar. Neden geldikleri, suça bulanmış,tamamen çökmüş yerlerine geri dönüp düzeltilmesi için yardımcı olmuyorlar. Sonra da dönüp nasıl yaptıklarını göstermiyorlar” ifadelerini kullandı.


Trump, Temsilciler Meclisi Demokrat Partili başkanı Nancy Pelosi’nin de “Bu kongre üyelerinin geri gönüşler için hızla ücretsiz seyahat ayarlamaları yapmaktan memnuniyet duyacağını” yazdı.


Trump’ın bu ifadelerinin ardından yabancı düşmanlığı yapmakla suçlandı. Demokrat Partinin başkan adaylarından Kamala Harris sert konuştu.


Twette adı geçen Nancy Pelosi de ABD Başkanı’na Twitter üzerinden yanıt verdi.


“Trump 4 ABD kongre kadınına ülkelerine geri dönmelerini söylediğinde, “ABD'yi tekrar büyük yapmak” planının her zaman ABD’yi yeniden beyaz yapmakla ilgili olduğunu tekrar doğruladı. Çeşitliliğimiz ve birliğimiz gücümüzdür. Trump’ın yabancı düşmanlığı yorumlarını reddediyorum. Kongre üyelerine saldırmak yerine, ABD değerlerini yansıtan insancıl göç politikası için bizimle birlikte çalışmalıdır” dedi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS