Trump'ın ilginç takıntısı!

Trump'ın ilginç takıntısı!

ABD Başkanı Donald Trump, yalnızca yürürlüğe soktuğu yasalarla değil, günlük hayatındaki hareketleriyle de gündemden düşmüyor. İngiliz Daily Mail gazetesi yayımladığı videoda Trump'ın Obsesif kompulsif yanını ortaya koydu.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

ABD Başkanı Donald Trump'ın hareketleri derlenerek hazırlanan yeni bir video sosyal medyada paylaşım rekorları kırıyor. Trump, videoda masada önüne çıkan tüm eşyaları iterken görüntülendi. Bu görüntüler  "obsesif kompulsif bozukluk" olarak yorumlandı. Bazı yorumcular ise Trump'ın davranışlarının 'üstünlük göstergesi' olduğu görüşünde.

Booking.com Türkiye'deki tesisleri listesinden çıkarttı

Beyaz Saray'da çekilen görüntüler, Başkan'ın daha önce bilinmeyen takıntısını da ortaya koydu. 

Anksiyete türü bir rahatsızlık olan obsesif-kompülsif bozukluk (OKB), insanları tekrarlanan düşünce ve davranışlar döngüsüne hapsederek kısıtlayan bir hastalıktır. Obsesif-kompülsif bozukluğu olan kişiler, kontrol edemedikleri yinelenen ve stres yaratan düşünceler, korkular veya görüntüler (obsesyonlar) nedeniyle huzursuz olurlar. Bu düşüncelerin yarattığı anksiyete bazı ritüelleri ya da rutinleri acil olarak gerçekleştirme ihtiyacına (kompülsiyonlar) neden olur. Ritüeller takıntılı düşünceleri önleme veya akıldan uzaklaştırma girişimiyle yapılır.