Trump'ın katıldığı etkinliğe silah karşıtı protesto

Trump'ın katıldığı etkinliğe silah karşıtı protesto

Eski Amerikan Başkanı Donald Trump, 21 kişinin silahlı katliamda öldürüldüğü Teksas'ta Ulusal Silah Derneği'nin düzenlediği tartışmalı bir etkinliğe katıldı. Trump, "ABD’nin Ukrayna’ya verecek 40 milyar doları var ama okullarımızda güvenliği sağlayamıyoruz." dedi. Silah karşıtları ise Trump konuşurken dışarıda protesto yaptı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Eski Amerikan Başkanı Donald Trump, Teksas'taki silahlı katliam sonrası silah lobisinin en büyük oluşumlarından Ulusal Silah Derneği’nin düzenlediği bir etkinliğe katıldı. Etkinlikte konuşan Eski Amerikan Başkanı Trump, silahlı katliamlara karşı çözümün daha da silahlanmak olduğunu savundu.

Donald Trump, “Dünyada kötülük olması, silah kullanmayı bilen ve birçok kişiyi koruyabilecek hukuka riayet eden vatandaşların ellerinden silahlarını almak için bir sebep değildir. Aksine kötülüğün varlığı bu vatandaşları silahlandırmak için çok iyi bir sebeptir.” ifadelerini kullandı.

Trump, Joe Biden’in silah yasalarını sertleştirme çağrısını eleştirdi. Donald Trump, “Daha da itici olanı bu toplu katliamları yapan kötüler yerine bu müthiş derneğin üyeleri gibi milyonlarca barışçıl ve yasalara uyan vatandaşı suçlamaya çalışıyorlar. Joe biden "silah lobisi" derken sizi kastediyor.” sözlerini kullandı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Trump, içeride konuştuğu sırada silah karşıtları da etkinliğin düzenlendiği binanın önünde protesto yaptı. Göstericiler taarruz tüfeklerinin satılmasının yasaklanması talep etti.

Donald Trump, “Caddenin karşısındaki NRA etkinliğine katılanlara sesleniyorum. Biz birbirimizin düşmanı değiliz. Size açık ellerle, silahsız bir şekilde barış ve dostluk ruhu içinde çağrı yapıyoruz. Bize katılın ve bu ülkede daha fazla silahlı katliam yaşanmasını engelleyin.” ifadelerini kullandı.