Trump'tan Twitter'a doğrulama tepkisi

Video: Trump'tan Twitter'a doğrulama tepkisi

Amerikan Başkanı Donald Trump her basın toplantısında medyayı yalan haber yapmakla suçluyor. Sosyal medyayı da yoğun bir şekilde kullanan Trump'a bu kez yaptığı iki paylaşıma, Twitter'dan “Doğrulanmaya muhtaç içerik” uyarısı kondu. Trump, Twitter'a tepki gösterdi.

Twitter, ABD Başkanı Donald Trump’ın posta yoluyla gönderilecek oy pusulalarıyla ilgili iddialarının doğru olmadığı konusunda uyararak, ilk defa okuyucuları ABD Başkanı Donald Trump’ın attığı mesajlardaki doğruluğu kontrol etmeye çağırdı.

Bu adım Trump’ın kendi siyasi tabanına mesajlarını filtrelemeden ulaştırabildiği sosyal iletişim ağı Twitter için önemli bir dönüm noktasını oluşturuyor. Twitter, yıllardır platformdaki içeriklere dair serbest bir politika benimsiyordu. Suistimale, sahte hesaplara, yanlış bilgilendirmenin artmasına neden olduğuna dair eleştirilerin ardından şirket serbest politikasını son yıllarda sıkılaştırmaya başlamıştı.

"KONUŞMA ÖZGÜRLÜĞÜNÜ KISITLIYOR"

Trump, söz konusu adımların ardından sert tepki göstererek attığı bir mesajda şirketi 2020 başkanlık seçimlerine karışmakla suçlarken, “Twitter serbest konuşma özgürlüğünü tamamen kısıtlıyor. Başkan olarak bunun olmasına izin vermeyeceğim!” ifadelerini kullandı.

PUSULALAR HİLELİ İDDİASI

Reuters’ın haberine göre 80 milyondan fazla takipçisi olan Trump, Twitter’da yaptığı açıklamada posta yoluyla gönderilecek oy pusulalarının “büyük ölçüde hileli” olacağını söylemişti.

Trump’ın açıklamalarından birkaç saat sonra Twitter, Trump’ın paylaşımlarının altında mavi ünlem paylaşarak okuyucuları “posta yoluyla gönderilecek oy pusulalarına dair doğruları öğrenmeye” çağırdı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS