"Türk SİHA'ları Alman ordusunu önlem almaya zorladı"

Video: "Türk SİHA'ları Alman ordusunu önlem almaya zorladı"

Dünyadan, Türk SİHA'larına övgü yağmaya devam ediyor. Son olarak Alman basını SİHA'lara yer verdi, Türk SİHA'larının Alman ordusunu önlem almaya zorladığı ifade edildi.

“Türk SİHA’ları Alman ordusunu önlem almaya zorladı” Dikkat çeken bu ifade, Almanya’nın önde gelen gazetelerinden Frankfurt Allgemeıne Zeitung’a ait.

Terörle mücadelede ve Karabağ Savaşı’ndaki maharetiyle adından tüm dünyaya söz ettiren SİHA’lar, gündemden düşmüyor.

Gazetedeki habere göre, Alman Savunma Bakalığı, Alman ordusunun hava savunma sisteminin SİHA’ları önleme konusunda yetersiz olduğunu kabul etti. Savunma Bakanı Karrenbauer, bu sıkıntıyı aşmak için bütün olarak hava savunma sistemini yeniden tasarlamak için birtakım öneriler hazırladı.

Yazıda, Almanya’nın 2013 yılında hava savunma sistemine ihtiyaç görmediği için herhangi bir modernizasyona gitmediğine dikkat çekildi. “Şimdi SİHA saldırılarının tehdidi nedeniyle acilen hava savunma sisteminin değiştirilmesine ihtiyacı var. Silahlı kuvvetler mükemmel durumda değil” ifadesine yer verildi.

Alman ordusunun SİHA saldırılarına karşı neredeyse savunmasız olduğunun kabulü için ise “sürpriz” yorumu yapıldı.

Haberde Almanya'da Amerikan Patriot bataryası bulunduğu ancak bunların hızlı bir şekilde modernize edilmesi gerektiği vurgulandı. Bunun da 600 milyon euro maliyeti olacağının hesaplandığı açıklandı. Ayrıca şu anda savunma bakanlığının 13 milyar euroyu aşan bir değere sahip olan modern bir Alman hava savunma sistemi için planları olduğu kaydedildi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS