Türk yemekleri Oscar menüsünde

Türk yemekleri Oscar menüsünde

Dünyanın en prestijli ödüllerinden biri olan ve pazar gecesi dağıtılacak olan Oscar Ödülleri'nde Türk yemekleri menüye dahil edildi. Hürriyet'ten Barbaros Tapan, Oscar menüsünü hazırlayan şef Wolfgang Puck ile konuştu.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Los Angeles'taki Dolby Tiyatrosu'nda düzenlenecek olan ödül töreni kadar, ödül töreni sonrası organize edilen parti de Oscar gecesinin en merak edilen etkinliklerinden biri. Dünyaca ünlü film yıldızları, sanatçılar ve yapımcıların katılacağı partiye bu yıl Türk yemekleri damga vurmaya hazırlanıyor.

1995'ten beri Oscar partisinin menüsünü hazırlayan ünlü şef Wolfgang Puck, 27 Mart gecesi Los Angeles'ta yapılacak partinin menüsünde Kültür ve Turizm Bakanlığı Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı'nın girişimleriyle, Karadeniz pidesi ve kaymaklı kayısı tatlısına yer verecek. Şef Wolfgang Puck, "Oscar'larda Türk yemekleri de olacak. Burada pidemiz var, Konya'dan. Karadeniz'den değil, Konya'dan. En iyi pideyi orada yapıyorlar. Bir de kaymaklı kayısı tatlısı yaptık. Kayısıların içine kaymak koyduk ve Antep fıstığına buladık. Kışın kullandıkları gibi kuru kayısı ile yaptık. Bir gece yumuşattık. Daha sonra kaymak doldurup Antep fıstığı ile kapladık. Muazzam bir tatlı. Çok seviyorum. Çünkü hem ekşi hem tatlı" dedi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Puck, dünyaca ünlü Hollywood yönetmeni Steven Spielberg'e pide ikram edeceğini söyledi. "Eğer Steven Spielberg gelirse ona pide ikram edeceğim. 'Mutlaka denemelisin' diyeceğim. Çünkü pizzalarımıza bayılır. Bakalım sevecek mi?" diye konuştu.

Önceki yıl 92. Oscar Ödülleri'nde ikram edilecek yiyeceklerin tamamen vegan olmasına karar verilmişti. Joker filmindeki performansıyla 'En İyi Erkek Oyuncu' kategorisinde Oscar'ı kazanan Joaquin Phoenix, vegan menünün hazırlanmasına önayak olmuştu.