TUSAŞ Singapur'a çıkarma yaptı

TUSAŞ Singapur'a çıkarma yaptı

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) tarafından geliştirilen milli muharip uçak, ilk kez Asya pazarında sergileniyor. Milli savaş uçağının birebir modeli, Asya'nın en önemli havacılık organizasyonlarından Singapur Airshow'da sahneye çıktı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Milli muharip uçağın geliştirme süreci Türkiye'de devam ederken, yerli savaş uçağının birebir modeli ilk kez Asya pazarında sergileniyor.

Türkiye'nin en büyük havacılık firmalarından TUSAŞ, 15-18 Şubat tarihlerinde Asya'nın en önemli havacılık organizasyonları arasında yer alan ve iki yılda bir olmak üzere gerçekleştirilen Singapur Airshow'a katılıyor. Fuarda milli imkanlarla geliştirilen milli muharip uçağın bire bir modeli de ilk kez Asya pazarında sergileniyor.

Konuyla ilgili konuşan TUSAŞ Genel Müdürü Temel Kotil de Asya pazarına önem verdiklerini ve fuar kapsamında önemli görüşmeler gerçekleştireceklerini söylerken, "Malezya ve Kazakistan başta olmak üzere bu büyük pazardaki varlığımızı güçlendirmek adına çalışmalarımıza hız vereceğimiz bir dönem için önemli adımlar atmaya kararlıyız" ifadelerini kullandı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Türkiye'nin milli imkanlarla geliştirdiği savaş uçağını geliştirme çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. 18 Mart 2023 yılında motor çalıştırarak hangardan çıkacak olan milli muharip uçak ilk uçuşunu 2023 yılında yapacak.