Ukrayna lideri Rus füzelerine meydan okudu

Ukrayna lideri Rus füzelerine meydan okudu

Ukrayna Cumhurbaşkanı Vladimir Zelenskiy,4 aydır süren savaşa rağmen halka moral vermeyi sürdürüyor. Zelenskiy, "Hiçbir füze Ukraynalıların cesaretini kıramayacak" dedi. Rusya'ya yönelik yaptırımların yeterli olmadığını vurguladı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Ukrayna Cumhurbaşkanı Vladimir Zelenskiy, G7 ve NATO Zirvesi öncesi video mesaj yayınladı. Zelenskiy, “Tüm şehirlerimiz bize dönecek. Her hafta Herson'a yaklaşıyoruz. Şimdilik işgal altında olan tüm Ukrayna şehirleri sadece Ukrayna’nın olacak.” sözlerini kullandı.

Son 1 hafta içerisinde Rusya'nın Ukrayna'ya 46 füze gönderdiğini söyleyen Vladimir Zelenskiy, “Böyle görüşmelerin arifesinde 46 füze... Her şey açık, bu bizim içinde bulunduğumuz pozisyonun bir diğer teyiti. Bu Rusya’ya yapılan yaptırımların yeterli olmadığının teyiti.” ifadeleriyle Rusya'ya yaptırımların yeterli olmadığını dile getirdi.

Zelenskiy, “Ukrayna’nın daha fazla silahlı yardıma ihtiyacı var. Müttefiklerimizin modern hava savunma sistemleri depolarda değil, ihtiyacı olan Ukrayna’da olması lazım. Dünyanın geri kalanına kıyasla burada olmalarına ihtiyaç var.” sözleriyle müttefiklerine çağrıda bulundu.