Ukrayna'da düelloya doğru

Video: Ukrayna'da düelloya doğru

Ukrayna'da 21 Nisan'da ikinci turu yapılacak devlet başkanlığı seçimlerine doğru heyecan dorukta. Seçim öncesi Kiev'in en büyük futbol stadyumunda canlı yayında karşı karşıya gelmeye hazırlanan iki başkan adayı Petro Poroşenko ve komedyen Vladimir Zelenskiy kameralar karşısında alkol ve uyuşturucu testi yaptırdı.

21 Nisan'da Devlet Başkanlığı Seçimlerinin ikinci turunu yapmaya hazırlanan Ukrayna'da adaylar, kozlarını, sandıktan önce stadyumda paylaşacak.

Devlet Başkanlığı koltuğunu kaybetmek istemeyen Petro Poroşenko, ilk turda en fazla oyu alarak kendisini geçen rakibi Komedyen Vladimir Zelenskiy'e canlı yayınlanacak bir TV programında tartışalım teklifinde bulunmuştu.

Zelenskiy ise sosyal medya üzerinden yayınladığı bir video ile Poroşenko'yu Kiev'in en büyük futbol stadyumunda siyasi düelloya çağırdı.

Poroşenko da yanıtını yayınladığı video ile verdi.

"Ukrayna'nın alkolik bir başkana ihtiyacı yok" diyen Zelenskiy'nin Poroşenko'ya bir diğer çağrısı da alkol ve uyuşturucu testi yaptırmaları yönündeydi. İki başkan adayı da testler için ayrı ayrı hastaneye gitti.

Şimdi merak edilen, ikiliyi karşı karşıya getirecek tartışma programının hangi tarihte gerçekleşeceği.

Poroşenko, komedyen rakibi ile özellikle başkomutanlık yetkileri, anayasal haklar ve Ukraynalıların özgürlükleri konularını tartışmaktan yana olduğunu söyledi.

41 yaşındaki Zelenskiy, ilk turda üçüncü olarak elenen eski Başbakan Yuliya Timoşenko'nın tartışmayı yönetmesini de istedi.

 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS