Ukrayna'da Koronavirüs arbedesi

Video: Ukrayna'da Koronavirüs arbedesi

Ukrayna tıpkı Türkiye ve diğer bir çok ülkenin de yaptığı gibi Çin'in Vuhan kentindeki vatandaşlarını Koronavirüs salgını nedeniyle tahliye etti. Ancak ülkesine dönen Ukraynalılar kötü bir sürprizle karşılaştı. Bir gurup onların ülkeye sokulmasını istemedi.

Ukrayna'da bir grup, Çin'in Vuhan kentindeki Ukraynalıların tahliye edilip ülkelerine döneceğini duyunca, harekete geçti. Koronavirüsten kaçan 72 kişinin geleceği gün, bir araya gelip, tahliye güzerganına adeta etten duvar ördü.


45'i Ukraynalı, 27'si yabancı uyruklu 72 kişi Vuhan'dan uçakla Harkov kentine getirildi. Havalimanından 7 otobüse bindirildi. Poltova bölgesindeki bir hastaneye nakledileceklerdi. Tam şehre girerken protestocular karşılarına çıktı. İşler o anda karıştı.


Protestocular virüs kapacaklarını öne sürerek tahliyeye karşı çıkmak istedi. Otobüsleri şehre sokmamak için taşladı. Polis müdahale edince, karşılık verildi.


Olaylarda 10 polis yaralandı. 72 kişinin kalacağı, sağlık merkezinde geniş güvenlik önlemleri alındı. Ukrayna Sağlık Bakanı Zoriana Skaletska, "Bu insanlar yurttaşlarımız, bize yabancı değiller. Aynı ülkede yaşıyoruz ve onların sağlık ve güvenliğine dikkat etmeliyiz" dedi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS