Ünlü oyuncudan Hindistan çağrısı

Ünlü oyuncudan Hindistan çağrısı

Hindistan, koronavirüs salgınıyla amansız bir mücadele veriyor. Ülke tam anlamıyla kabusu yaşıyor. Ünlü Bollywood Yıldızı Priyanka Chopra, ülkesindeki acı tabloya işaret etti. Zengin ülkelerden Hindistan ile aşı paylaşmalarını istedi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Ünlü Bollywood yıldızı Priyanka Chopra, ülkesi Hindistan’da derinleşen koronavirüs krizine dikkat çekti. Amerika Birleşik Devletlere ve zengin ülkelere, aşıları acilen Hindistan ile paylaşma çağrısında bulundu.

Chopra, sosyal medya hesabından bir mesaj paylaştı. Amerikan Başkanı Biden ve Dışişleri Bakanı Blinken’i etiketleyen dünyaca ünlü yıldız o mesajında, “Kalbim parçalanıyor. Hindistan koronavirüs nedeniyle acı çekiyor. Amerika ihtiyaç duyulan 550 milyon doz fazla aşı sipariş etti. AstraZeneca’yı dünyayla paylaştığınız için teşekkürler ama ülkemdeki durum ciddi. Acil olarak aşıları Hindistan ile paylaşır mısınız?” ifadelerini kullandı.

Daha sonra da bir video mesaj paylaşan Chopra, Londra’da yaşadığını ancak ailesi ve arkadaşlarından Hindistan’daki durum ile ilgili bilgi aldığını ülkedeki krizin çok ciddi olduğunu söyledi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Bollywood yıldızı ülkelere, koronavirüse karşı birlik olma çağrısı yaptı.

Sadece Amerika'ya çağrı yaptığı için sosyal medyada eleştirilen Chopra yeni bir mesaj paylaşarak, aşı talebinin G7 grubundaki ülkelerden olduğunu söyledi.