hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Venezuela'da hükümet ve muhalefet buluştu!

  { title }

  SONRAKİ VİDEO

  Venezuela hükümeti ve muhalefeti masaya oturdu. Venezuela'nın Cenevre'deki Birleşmiş Milletler büyükelçisi, siyasi krizin taraflarının Norveç'in Oslo kentinde üst düzey görüşmeler yürüttüğünü doğruladı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Ocak ayından bu yana, siyasi krizin sürdüğü Venezuela’da, çözüme dair bir adım atıldı. Maduro hükümeti ile muhalefet Norveç'in Oslo kentinde masaya oturdu. Venezuela’da muhalefeti destekleyen 10 milletvekilinin dokunulmazlıklarının kaldırılması ve vatana ihanet suçlaması ardından, tarafların görüştüğüne dair iddialar ortaya atılmıştı. 

  Venezuela'nın Cenevre'deki Birleşmiş Milletler büyükelçisi bu iddiaları doğruladı. Büyükelçi Jorge Valero, "Diyaloğun kurulduğunu söylebilirim" dedi ancak başka detay vermedi. Muhalefetin kimlerden oluştuğu konusunda da net konuşmadı. Ancak görüşmelerin muhalefetin "demokratik kanadı"yla olduğunu ifade etti. Bu da Guiado'ya yakın isimlerin masada olmadığı yorumlarına neden oldu.

  Norveç medyasıysa görüşmelerin birkaç gündür sürdüğünü öne sürdü. Venezuela hükümetini temsilen, iletişim bakanının Oslo’da olduğu iddia edildi. Venezuela Devlet Başkanı Maduro da birkaç gün önce, Bakan Rodriguez'in "Çok önemli bir misyon için yurt dışında olduğunu" söylemişti. Norveç hükümetinden, görüşmeye dair resmi bir açıklama gelmedi. 

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow